Pracovné pohovory - len vedomosti a kvalifikácia nestačia.

Autor: Eva Borgulová | 11.7.2014 o 12:00 | (upravené 11.7.2014 o 14:52) Karma článku: 6,26 | Prečítané:  1824x

Pracovný pohovor - stres, strach a nervozita, hlava plná očakávaní, hodiny čakania a príprav. A nakoniec zase nič? Pár poznatkov a postrehov ktoré som zozbierala z vlastnej skúsenosti a z rozprávania ostatných účastníkov pracovných pohovorov. Môj článok sa týka pohovor v banskobystrickom kraji, takže celkom všeobecne to neberte.

   Áno, každá pracovná agentúra ponúka návod ako zvládnuť pracovný pohovor, ako sa naň obliecť, ako primerane reagovať na otázky a aj aké otázky by ste mali očakávať. To je všetko pekné, ale...

   Neblahá realita s ktorou sa stretávame. Málo pracovných miest, veľa nezamestnaných.

No dobre,  predpokladajme, že sme našli nejakú tú pracovnú príležitosť, a pozvali nás na pracovný pohovor - to je skvelé poviete si. Podľa toho ste splnili prvú podmienku a to že ste kvalifikovaný a máte dostatočnú prax na to čo zrejme zamestnávateľ požaduje.

A áno pripravíte sa ako najlepšie sa len dá. Oblečiete sa vhodne na danú pozíciu, naladíte sa do "boja" s  konkurenciou. Ale čo môže nastať?

1. prídete na pohovor a tak zistíte že v skutočnosti je to len akýsi "fiktívny pohovor", pretože už je niekto na to miesto dávno vybraný, ale aby bolo všetko navonok v poriadku tak konkurz sa uskutočniť musí.

2.  v opise inzerátu nebol zverejnený nástupný plat (a bude to minimálna mzda), takže keď vám povedia tú smiešnu sumu v porovnaní s tým aké požiadavky majú na náplň práce a vzdelanie, tak zrazu neviete či sa máte smiať alebo plakať.

3. ste mamička - čo zistia pri osobnom pohovore lebo v životopise to samozrejme nezverejňujeme, a už máte prvé mínus a ste zaradená až za tých ktoré ich nemajú a najlepšie ani mať nechcú.

4. na pohovore zistíte že tá "administratívna práca v kancelárii" práce je len inak zamaskovaná práca akéhosi "agenta" čo predáva nejaké nezmysli ale akože z kancelárie. Nechcem túto prácu odsudzovať ale mať obchodného ducha a danosť predať aj "vodu v koši" komukoľvek tak to každý nemá. Na to treba proste povahu a mnohí po tom asi netúžime.

   Toto sú asi také najhoršie veci na ktoré sa človek snáď ani nemôže pripraviť ani to nejak ovplyvniť, ale úprimne povedané toto po niekoľkých pohovoroch naozaj riadne znechutí...Smutné, ale áno takto to tiež chodí. Jediné čo vám ostáva ak chcete nájsť prácu je na chvíľku si vydýchnuť, pozbierať sa a znovu do boja - veď raz sa to musí podariť !

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.

SVET

Zomrela dedička L'Oréalu, najbohatšia žena sveta

Zásluhy Liliane Bettencourtovej sa ocitli v tieni afér.


Už ste čítali?